Філософія просвітництва і європейська ідентичність

Автор(и)

  • В. П. Кіпень Донецький національний університет імені Василя Стуса

Анотація

Амбіційний інтегральний соціально-інженерний експеримент створення «Єдиної Європи» здійснюється уже більше півстоліття і демонструє не тільки надзвичайно значимі результати, а й не менш великі перешкоди в ході свого поступу. Можна зауважити найбільш помітний прогрес в плані створення та функціонування інституційних структур, які політично та економічно зв’язують європейський простір та проводять корабель ЄС через достатньо чисельні шторми та шквали зовнішнього і внутрішнього порядку. Одначе загальний успіх чи невдача цього глобального експерименту не меншою мірою залежать від становлення та зміцнення унікального духовно-ментального простору європейської унії, який отримав офіційне визначення як «європейська ідентичність».

Посилання

Сміт Е. Національна ідентичність / Ентоні Д. Сміт ; [пер. з англ. П. Таращука]. К. : Основи, 1994. 224 с.

Норман Дейвіс. Європа. Історія. К., «Основи». 2018. 1464 с.; Федерико Шабо. Історія ідеї Європи. К., Либідь, 2020. 352 с.

Горенко О. М. Прагматика європейського досвіду як методологічна проблема історіописання. К. : Інститут історії України НАН України, 2011. 264 с.

Гнатюк О. Прощання з імперією. Українські дискусії про ідентичність / Оля Гнатюк; Авторизований пер. з польськ. К. : Критика, 2005. 528 с.

Руссо Ж. Ж. Об общественном договоре: Трактаты / Пер. с фр. М., Терра-Книжный клуб, 2000. 544 с.

Грей Джон. Поминки по Просвещению: политика и культура на закате современности / Пер. с англ. М.: Праксис, 2003. 368 с.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-06-23

Номер

Розділ

СЕКЦІЯ «Історія та міжнародні відносини»