Бібліотеки комп'ютерного зору та проблеми керування транспортними засобами.

Автор(и)

  • К. С. Черненко
  • М. В. Макаров
  • Ю. С. Антонов

Анотація

Ще декілька десятиліть тому автомобіль, що рухається без участі людини, здавався фантастикою, але зараз технології стрімко розвиваються і навіть відкриваються перші у світі сервіси з безпілотними таксі. Один із великих проривів у цій галузі пов’язаний із застосуванням машинного навчання, зокрема нейронних мереж [1]. Хоча технологія ще дуже молода, вона дуже перспективна. Як свідчить статистика, більшість ДТП, що спричинили смерть людей, пов’язані з алкоголем, медпрепаратами та людською неуважністю [2]. Таким чином, зменшивши або взагалі прибравши людський фактор, можна зменшити рівень ДТП. Для транспортних засобів з автопілотом рівень смертності на дорогах може зменшитись принаймні на 75 % [3], що може не тільки зберегти життя і здоров’я багатьох людей, а також заощадити гроші, що були б витрачені при пошкодженні самого транспортного засобу, інфраструктури або будівель після ДТП.

Посилання

Self-drivingcar. URL : https://en.wikipedia.org/wiki/Self-driving_car. Заголовок з екрана.

MIT 6.S094: ConvolutionalNeuralNetworksforEnd-to-EndLearningoftheDrivingTask. URL : https://www.youtube.com/watch?v=U1toUkZw6VI&t. Заголовок з екрана.

How Safe Is Safe Enough for Self¬Driving Vehicles? URL : https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/risa.13116. — Заголовок з екрана.

Machinelearning. URL : https://en.wikipedia.org/wiki/Machine_learning. Заголовок з екрана.

Хайкин, Саймон. Х15 Нейронные сети: полный курс, 2-е издание : Пер. с англ. М. : Издательский дом «Вильямс», 2006. 1104 с. : ил. Парал. тит. Англ.

A comparative study between LBP and Haar-like features for Face Detection using OpenCV. URL : https://ieeexplore.ieee.org/document/8500159. Заголовок з екрана.

Histogram of oriented gradients. URL : https://en.wikipedia.org/wiki/ Histogram_of_oriented_gradients. — Заголовок з екрана.

LocalBinaryPatterns. URL : https://en.wikipedia.org/wiki/Local_binary_patterns. Заголовок з екрана.

Haar-likefeature. URL : https://en.wikipedia.org/wiki/Haar-like_feature. Заголовок з екрана.

A Comprehensive Guide to Convolutional Neural Networks—the ELI5 way. URL : https://towardsdatascience.com/a-comprehensive-guide-to-convolutional-neural-networks-theeli5-way-3bd2b1164a53. Заголовок з екрана.

Convolutional neural network. URL : https://en.wikipedia.org/wiki/ Convolutional_neural_network. Заголовок з екрана.

##submission.downloads##

Номер

Розділ

Секція «Математика»